Kolorowanki o pracyw Thule Group

Chcieliśmy też wyjść naprzeciw prośbom naszych pracowników – rodziców, którzy wspominali nam, że chcieliby pokazać dzieciom na czym polega ich praca. Niestety ze względu na wielkość zakładu, oraz prowadzone prace rozbudowy trudno byłoby nam zorganizować wizytę dzieci na terenie naszych zakładów. Otrzymana oferta na wykonanie kolorowanek, bardzo nas zainteresowała i uznaliśmy, że może to być bardzo fajne rozwiązanie naszego „problemu”.

Agnieszka Ilnicka (HR Director) oraz Agata Różańska (HR Specialist) – Thule Sp. z o.o.

Thule_casestudy

Wyzwanie

Thule Group jest światowym liderem w branży produktów, które umożliwiają łatwe, bezpieczne i stylowe transportowanie ze sobą tego, co jest potrzebne i ważne podczas prowadzenia aktywnego trybu życia. Firma sprzedaje swoje produkty w 140 krajach na całym świecie.

Firma Thule Group chciała wyjść naprzeciw prośbom pracowników – rodziców, którzy zgłaszali potrzebę pokazania dzieciom na czym polega ich praca. Niestety ze względu na wielkość zakładu, oraz prowadzone prace rozbudowy trudno byłoby zorganizować firmie wizytę dzieci na terenie zakładów. Naszym zadaniem było pokazanie dzieciom pracowników jak wygląda praca w Thule Group i czym na co dzień zajmują się ich rodzice. Zaprojektowaliśmy kolorowankę w formie papierowej książeczki. Rysunki przez nas wykonane miały zapoznać dzieci z produktami firmy, a także pokazać, że firma dba o środowisko naturalne oraz organizuje wiele akcji na rzecz pomagania lokalnej społeczności. Do powstania kolorowanki posłużył nam szczegółowy brief oraz materiały w postaci zdjęć dostarczonych przez firmę Thule Group.

"Temat pracy rodziców pojawia się w każdym domu. Dzieci mają świadomość, że ich rodzice pracują, jednak bardzo często nie wiedzą jakie dokładnie czynności wykonują, nie potrafią sobie wyobrazić jak ta praca wygląda. Postanowiliśmy stworzyć kolorowanki pokazujące przede wszystkim zawody występujące w naszej firmie, aby zwizualizować dzieciom naszych pracowników czym trudnią się u nas ich rodzice. W kolorowance nie brakuje również wielu innych, ciekawych informacji na temat firmy, takich jak nasze wartości, zasady BHP czy też informacji o naszych produktach."

Agnieszka Ilnicka (HR Director) oraz Agata Różańska (HR Specialist) - Thule Sp. z o.o.

Rozwiązanie

Kolorowanka o pracy w firmie, która stała się jednym z głównych narzędzi budowania świadomości marki wśród najmłodszych. Była również doskonałym prezentem dla dzieci pracowników firmy z okazji Dnia Dziecka. Kolorowanka to papierowa książeczka do kolorowania w formacie A4, o objętości 20 stron, zawierająca 22 strony łącznie z okładkami, które również można kolorować. Na rysunkach pokazaliśmy stanowiska pracy, przygotowaliśmy też zadania kreatywne takie jak rebus, w którym do odgadnięcia były firmowe wartości, krzyżówka z produktami, labirynt oraz rysunki w formie “połącz kropki” – wszystko w formie nadającej się do kolorowania.

thule_korporanki

Kolorowanki rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, a co najciekawsze, cieszyły się również ogromnym zainteresowaniem dorosłych, którzy nie mają małych dzieci. Część pracowników rozpoznała się na rysunkach i po prostu musieli ją mieć, a dla części jest to piękna pamiątka pokazująca naszą Firmę w bardzo różnorodny sposób.

Agnieszka Ilnicka (HR Director) oraz Agata Różańska (HR Specialist) - Thule Sp. z o.o.

Kolorowanka dla firmy Thule Group strona po stronie.

Plik PDF jest zabezpieczony przed edycją i posiada znak wodny, który jest widoczny tylko na tej stronie. Uwaga: Znak wodny nie jest widoczny w papierowej wersji kolorowanki.

Podsumowanie

Zainteresowanie kolorowankami w firmie Thule Group było ogromne. Kolorowanki opowiadające o pracy w firmie okazały się znakomitym sposobem na budowanie marki pracodawcy nie tylko wśród dzieci pracowników. Przygotowane przez nas książeczki cieszyły się również zainteresowaniem dorosłych, którzy nie mają małych dzieci!

Czekaliśmy z ogromną niecierpliwością na wersję papierową! Po chwyceniu kolorowanki do rąk, pojawiały się same pozytywne opinie typu WOW! Są rewelacyjne – nic dodać, nic ująć.

Agnieszka Ilnicka (HR Director) oraz Agata Różańska (HR Specialist) - Thule Sp. z o.o.

Buduj relacje z dziećmi swoich pracowników oraz kandydatów za pomocą kolorowanki o firmie i pracy rodziców. Napisz do nas – wyślemy Ci kilka gotowych książeczek z efektem WOW!

Opowiedz dzieciomo swojej firmiei pracy rodziców!